bestiariusze
czwartek, 13 styczeń 2011 09:37

Gminna Ewidencja Zabytków

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina Drawsko Pomorskie wzbogaciła się o bardzo ciekawe opracowanie dotyczące zabytków. Na zlecenie urzędu została opracowana Gminna Ewidencja Zabytków, która obejmuje wszystkie obiekty zabytkowe z terenu naszej gminy w podziale na poszczególne działy: architektura, układy przestrzenne, cmentarze, zieleń komponowana, archeologia. Łącznie w ewidencji zostało opisanych 1.208 obiektów z czego 306 obiektów na terenie miasta, 257 obiektów na terenie gminy oraz 345 obiektów archeologicznych.

Ewidencja została opracowana przez Pracownię Dokumentacji Konserwatorskiej VERBUM ze Szczecina. Dostępna jest w wersji papierowej oraz elektronicznej.

Gminna Ewidencja Zabytków jest bardzo cennym źródłem wiedzy o zabytkach i historii naszego miasta. Będzie wykorzystywana w pracy samorządu lokalnego oraz w różnego rodzaju opracowaniach dotyczących Drawska Pomorskiego i najbliższych okolic.

Czytany 5062 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 lipiec 2012 16:39